About Us

POZNAJMY SIĘ LEPIEJ

NASZA MISJA

Internetowy sklep z kawą, ekspresami, akcesoriami do parzenia kawy oraz środkami do konserwacji ekspresów.

Nasz sklep powstał z zamiłowania do kawy oraz ekspresów.
Doświadczenie zdobyte przez lata pracy z kawą oraz jej otoczeniem pozwala pomóc wam między innymi w doborze kawy, ekspresu czy środków czystości.
Pragniemy by każda osoba będąca gościem naszego sklepu została obsłużona na najwyższym poziomie.
Wierzymy, że ciągła obserwacja potrzeb naszych klientów przyczynia się do zwiększenia standardów obslugi.
Decydując się na zakup w sklepie Ziarno-Kawy.pl masz gwarancję, że dokładamy wszelkich starań by twoje zamówienie zostało zrealizowane na czas.
Zajmujemy się również serwisem ekspresów do kawy. Nasi serwisanci czuwają nad waszymi ekspresami by te służyły wam jak najdłużej.

NASZA HISTORIA

Nasza historia zaczęła się latem 2015 roku, wtedy to padł pomysł zbudowania food trucka z kawą.

Od pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka miesięcy i tak z pomocą najbliższych własnymi siłami powstał Volkswagen T3 – The Coffee Machine bus. W tej formie przez prawie dwa lata podróżowaliśmy od eventu do eventu, do dziś będe pamiętał najlepszy i z największymi przygodami czyli Open’er Festival.

Niestety taki tryb życia szybko dał się we znaki i nasze wspólnicze drogi się rozeszły, samochód został sprzedany ale ja postanowiłem zająć się kawą dalej, już w nieco innej formie. Skoro miałem już jeden ekspres to postanowiłem go wynająć, ilość ekspresów w dzierżawie zaczęła rosnąć, z czasem dołączyła do tego dystrybucja kawy Moak, która została z nami do teraz. Przy takiej ilości urządzeń niezbędny był już własny serwis ekspresów, w ten sposób firma rozwinęła się o kolejną gałąź. W międzyczasie do portfolio usług dołączyła dystrybucja ekspresów dla gastronomii, biur oraz domów.

W sierpniu 2019 dołączył do mnie Mateusz, fotograf, fan social mediów, kawy i jednocześnie kolega ze szkolnej ławki. Razem postanowiliśmy zbudować sklep internetowy z kawą, ekspresami oraz wszelkimi akcesoriami do parzenia oraz konserwacji, w formie jaką teraz widzicie. Przy okazji sklepu powstał kanał na youtube i blog, na którym możemy dzielić się z wami ciekawostkami ze świata kawy, oraz wiedzą. Tak żeby każdy z was mógł cieszyć się wyśmienitą kawą, gdzie tylko ma na to ochotę

ZAŁOGA

94638502_3088645901197729_7725208601295323136_o

Michał Czekaj

Założyciel Ziarna-kawy.
Miłośnik Gór.
Odpowiada za bezpośredni kontakt z klientami oraz serwis ekspresów.
To jego najczęściej słyszycie w telefonie gdy postanowicie do nas zadzwonić.

87967349_3543892275683664_8214809369523519488_o (1)

Mateusz Salamon

Fotograf i filmowiec, fan social mediów i sportów ekstremalnych.
Odpowiedzialny za całą internetową działałnośc Ziarna Kawy.